Gönderiliyor...
Share

ÖZGEÇMİŞİM

ONLINE RANDEVU
Terapi ve diğer hizmetler ile ilgili
hemen randevu alın.
RANDEVU AL
Özgeçmişim

2008 yılında bitirdiğim Psikoloji Lisans eğitimi ardindan;  2009 yılında girdigim İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Sinirbilim Yüksek Lisans programından mezun oldum. Yüksek lisans eğitimim sırasında tanıştığım ve ilgi duyduğum Kognitif Sinirbilim ve Nöropsikoloji daha sonra çalışacağım alanı belirlemiş oldu.

2010-2014 yıllari arasinda İstanbul Tıp Fakültesi'nde,  2014-2016 yillari arasinda Marmara Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı'nda Demans ve diğer nörolojik rahatsızlıkların ayırıcı tanısında Nöropsikolog olarak görev aldım.  2014 yılında başladığım Klinik Psikoloji Yüksek Lisansımı da bu dönemde tamamladım. 2017 yılında Erasmus Bursiyeri olarak Sorbonne Üniversitesi'nin medikal divizyonu olan Paris Descartes Üniversitesi'ne bağlı Institut Mutualiste Montsouris: IMM Hastanesi'nin Yeme Bozukluklari Biriminde "research fellow" olarak çalışmaya başladım. Dr.Nathalie Godart tarafından yürütülen ergen ve genç yetişkinlerde yeme bozuklukları üzerine uzmanlaşmış klinikte bilgi ve tecrübelerimi genişlettim. Yeme bozukluklarında "Expressed Emotion" ve "Cognitive Flexibility" kavramlarıyla ilgili bilimsel makalelere yazar olarak katkıda bulundum. 2017 yılında Amsterdam Üniversitesi’nde Mindful Parenting (Ebeveynlik) ileri düzey eğitmenlik eğitimimi tamamlayarak Türkiye’ye ilk Mindful Parenting (Ebeveynlik) eğitmeni olarak döndüm. Kasım 2017’den itibaren Mindful Parenting (Ebeveynlik) kursları açıyor ve ailelere bu yeni ve etkili yöntem ile yardımcı oluyorum.

2020-2021 yilinda A.B.D Cleveland Clinic, The Center for Brain Health, Nöropsikoloji departmaninda 'observer' olarak bulundum.

10 yildan fazla suredir ruh sagligi alaninda Uzman Psikolog olarak calisiyor ve psikoterapide; EMDR (2.Düzey), Bilissel Davranisci Terapi, Mindfulness (Bilincli Farkindalik) yaklasimlarini yetkin bir sekilde uyguluyorum.

Danışanlarımın bireysel ihtiyaçları ve durumun gerekliliğine göre en uygun olan terapötik yaklaşım ile seanslarımı yürütmekteyim.

Terapide uzmanlık alanlarım; ergen ve yetişkinlerde Yeme Bozuklukları, Obsesif-Kompulsif Bozukluk (OKB), Anksiyete Bozuklukları, Fobiler, Panik Bozukluk, Kaygi Bozukluklari, Kompleks Travma ve Duygudurum Bozukluklaridir.

Evli ve iki çocuk annesiyim.

Başak Gökçeimam - DoktorTakvimi.com