Gönderiliyor...
Share

ÖZGEÇMİŞİM

ONLINE RANDEVU
Terapi ve diğer hizmetler ile ilgili
hemen randevu alın.
RANDEVU AL
Özgeçmişim

2008 yılında bitirdiğim Psikoloji Lisans eğitimimden sonra 2009 yılında girdiğim İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Sinirbilim Yüksek Lisans programından mezun oldum. Yüksek lisans eğitimim sırasında tanıştığım ve ilgi duyduğum Kognitif Sinirbilim ve Nöropsikoloji daha sonra çalışacağım alanı belirlemiş oldu. 2014 yılına kadar İstanbul Tıp Fakültesi'nde sürdürdüğüm görevimi 2014 yılında Marmara Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı'na geçerek bıraktım ve burada Nöropsikoloji Biriminin hizmete girmesini sağladım. Marmara Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı'nda Demans ve diğer nörolojik rahatsızlıkların ayırıcı tanısında Nöropsikolojik değerlendirmenin kullanılmasında görev aldım. 2014 yılında başladığım Klinik Psikoloji Yüksek Lisansımı da bu dönemde tamamladım. 2017 yılında Sorbonne Üniversitesi'nin medikal divizyonu olan Paris Descartes Üniversitesi'ne bağlı Institut Mutualiste Montsouris: IMM Hastanesi'nin Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi bölümünde "research fellow" olarak çalışmaya başladım. Dr.Nathalie Godart tarafından yürütülen ergen ve genç yetişkinlerde yeme bozuklukları üzerine uzmanlaşmış klinikte bilgi ve tecrübelerimi genişlettim. Klinikte yapılan Yeme bozukluklarında "Expressed Emotion" ve "Cognitive Flexibility" kavramlarıyla ilgili bilimsel makalelere yazar olarak katkıda bulundum. 2017 yılında Amsterdam Üniversitesi’de Mindful Parenting (Ebeveynlik) ileri düzey eğitmenlik eğitimimi tamamlayarak Türkiye’ye ilk Mindful Parenting (Ebeveynlik) eğitmeni olarak döndüm.Kasım 2017’den itibaren Mindful Parenting (Ebeveynlik) kursları açıyor ve ailelere bu yeni ve etkili yöntem ile yardımcı oluyorum. 2020-2021  yilinda A.B.D Cleveland Clinic bünyesindeki, The Center for Brain Health, Nöropsikoloji departmaninda 'observer' olarak calismalarimi surdurdum.

Formal eğitimimin yanı sıra bir psikoterapist olarak halihazırda kullandığım ve eğitimlerini aldığım terapötik yaklaşımlar şunlardır; EMDR çocuk ve ergen terapisi, EMDR yetişkin terapisi, Mindfulness MBSR yaklaşımı, Billişsel Davranışçı Terapi ve Mindful (Ebeveynlik) Parenting Eğitmenliği. Danışanlarımın ihtiyaçları ve durumun gerekliliğine göre en uygun olan terapötik yaklaşım ile seanslarımı yürütmekteyim.

Terapide uzmanlık alanlarım; ergen ve yetişkinlerde anksiyete bozuklukları, fobiler, panik bozukluk, genellenmiş kaygı bozukluğu, travma sonrası stres bozukluğu, kompleks travma, uyum bozuklukları ve duygudurum bozukluklarıdır. 

Evli ve iki çocuk annesiyim.

Önemli Not: Ocak 2020-2021 süresince; eğitim nedeniyle A.B.D. Cleveland şehrinde bulunacağımdan, Türkiye numaralarımdan tarafıma ulaşılamayacaktır. Online randevu için lütfen +1 216 333 66 22 no'lu telefona whatssup üzerinden ulaşınız.

Başak Gökçeimam - DoktorTakvimi.com